. CZ . EN .

Hernan Cattaneo (ARG/UK)

Hernan Cattaneo vyrostl v Buenos Aires na evropopových kapelách formátu Simply Red a Level 42 a na hudbě, která vycházela jako příloha časopisu Billboard, jediného hudebního časopisu, který byl tehdy k dostání. V roce 1987 navštívil jeho kamarád newyorskou Vinylmanii a vrátil se zpět s několika úlovky chicagského housu od Traxx a DJ International, na kterých se nacházely tracky od Frankieho Knucklese, Derricka Maye a Inner City. „Úplně mě dostaly. Byl jsem z nich vyřízený, protože v sobě kombinovaly energii evropské elektroniky od Depeche Mode nebo New Order s duší americké hudby. Tenkrát to pro mě znamenalo naprostý zlom.“ tvrdí Hernan.

Hernan se stal rezidentem v malém klubu v Buenos Aires, ale brzy začal dostávat nabídky na vystoupení po celé Jižní Americe. Na jeho dveře začali klepat světoví producenti a tak Hernan dostal šanci zahrát si po boku Djských hvězd jako Sasha, John Digweed, Danny Tenaglia, Carl Cox, Darren Emerson nebo Paul Oakenfold. Hernanovi eklektické deep housové sety zaujaly i v klubu Cream, který si ho bez váhání vybral jako svého jihoamerického rezidenta. V roce 1996 a 1997 byl opakovaně oceněn jako nejlepší DJ. Pak už bylo jen otázkou času, kdy si Hernan zahraje za hranicemi rodného kontinentu. Do Evropy ho nakonec pozval Paul Oakenfold. Od té doby vystupoval Hernan Cattaneo se svými sety v klubech po celé Anglii i Evropě. Nakonec podepsal smlouvu s labelem Perfecto na kterém vydal svou první desku „Deep Funk“ a kompilaci mixů „South America“.

V letech 1998 a 1999 procestovali Hernan s Oakenfoldem Spojené Státy a poté Hernan, jako rezident Creamu, střídavě vystupoval v pobočce tohoto klubu v Liverpoolu a na Ibize.

V letech 2002 a 2003 si Hernan utvrzuje pověst skvělého DJe, dostává se na 22. místo světového Djského žebříčku a vystupuje na mnoha světových tanečních festivalech, mezi jinými i na Creamfields v Buenos Aires, které zlomily všechny rekordy v návštěvnosti. Hraje na domácí scéně ale objevuje se i v zahraničních klubech od Islandu po Singapur . Ve studiu se mu daří snad ještě lépe. Důkazem je jeho skvělý remix Morgana Page pro prestižní Bedrock Johna Digweeda.

Hernan cítil, že je čas vydat další album svých mixů a náhoda tomu přála, že ho zrovna tou dobou oslovil label Renaissance, zda by nechtěl spolupracovat na jejich příští kompilaci. Už od svého počátku v roce 2000 byly Masters series vždy považovány za líheň nejtalentovanějších světových Djů. Album, které vyšlo v roce 2004, sklidilo nadšené kritiky a zahájilo pravděpodobně nejúspěšnější rok této argentinské hvězdy.

Rok 2004 se nesl ve znamení turné s albem Masters na kterém si Hernan zahrál v předních evropských klubech, uspořádal pět turné po Spojených Státech a tři v Asii. Pak se přesunul do nejprestižnějších klubů na Ibize a strávil loňské léto vystupováním na festivalech, mezi kterými nechyběly Creamfields v Liverpoolu a v Buenos Aires, Homelands, Global Gathering, Festimad a Skol Beats.

Jeho již druhé album série Masters mělo vyjít v únoru.

http://www.hernancattaneo.com/