. CZ . EN .

Satoshi Tomiie (JAP)

Satoshi nastoupil svou hudební kariéru už v dětství, kdy ho rodiče zapsali do lekcí klavíru. Hrál na něj deset let a za tu dobu si nesmírně oblíbil jazz. Krátce po té, ovlivněn hip hopem založil svou vlastní kapelu a začal experimentovat s DJingem. Pak přišla fascinace housem a ranými mixy Chicagského techna.

Japonská kosmetická firma požádala Satoshiho, zda by mohl natočit track pro jejich promo párty, na kterých vystupoval i legendární DJ Frankie Knuckles. Knuckles rozpoznal Satoshiho talent a nabídl mu spolupráci, jejímž výsledkem byl maxisingl „Tears“ (1989), zlomový počin, který je dodnes považován za klasiku houseové vokální scény. Satoshi se krátce po jeho vydání přestěhoval do New Yorku a stal se hlavní hvězdou uznávaného uskupení Def Mix crew. Tomiie spolupracoval s mnoha dalšími známými interprety, zejména na remixech jejich skladeb. Patří mezi ně například Photek, Kosheen, Simply Red, David Bowie, U2, Mariah Carey a japonská R&B hvězda Misia.

V roce 2000 nahrál Satoshi u Sony své debutové album „Full Lick“, na kterém se objevili i Kelli Ali, bývalá frontmanka Sneaker Pimps, Diane Charlemagne, Robert Owens a další. Album sklidilo pochvalné recenze hudebních kritiků i nadšený ohlas publika. V USA se Satoshi uvedl na alternativní hudební a taneční scénu singly „Up in Flames“ a „Darkness“.

V roce 2001 si Satoshi založil vlastní label SAW.RECORDINGS, který se, nehledě na styl, snaží přinášet na scénu kvalitní hudbu. Satoshiho hlavním přáním je vytvořit kreativní zázemí pro experimentálnější hudební produkci. První singl vydaný na tomto labelu byl „Paranoize“ od Bipath, který značně rozvířil vody světové Djské hudební scény. Singly, které následovaly, "Penetration“ od Madam a Tomiieho „Virus“ už jen potvrdily světový formát tohoto vydavatelství. House se nikdy nepřestal vyvíjet a expandovat a vydavatelství SatoshihoTomiieho udává tomuto vývoji tón.

Satoshi je prvním americkým Djem, který byl požádán, aby nahrál album NuBreed (#6) pro mezinárodní label Global Underground. NuBreed je známé tím, že spolupracuje jen se světovou Djskou špičkou. Tomiie započal své turné k tomuto albu na Spundae párty v San Franciscu a pokračuje v USA, Evropě, Jižní Americe, Asii a Austrálii. Jeho album Nubreed je nejprodávanější deskou celé série.

V prosinci se Satoshimu Tomiiemu dostalo nejvyšší Djské pocty, když byl veřejností zvolen jako 30. nejlepší DJ na světě.

http://www.satoshitomiie.com/

http://www.sawrecordings.com/