. CZ . EN .

Dave Seaman (UK)

Většina Djů spadne do klubového života úplnou náhodou díky své lásce k hudbě. To se o Daveovi Seamanovi říct nedá. Už ve svých osmi letech se rozhodl, že se stane Djem a své první vystoupení si odbyl, když mu bylo dvanáct. Ačkoli se mu splnilo vše, o čem jen DJ může snít, nikdy neztratil ani špetku ze svého nadšení a kreativního potenciálu . Seaman se stal hvězdou tanečních klubů na všech kontinentech. Je jedním z nejscestovalejších a nejuznávanějších britských Djů.

Hrál na narozeninové párty Stelly McCartney, opil se s Robbiem Williamsem, žil v New Yorku. Jakožto polovina projektu Brothers In Rhythm produkoval pro Kylie Minogue a Pet Shop Boys, remixoval U2, Michaela Jacksona a Dido. Byl prvním editorem Mixmagu a rezidentním Djem v legendárním acid housovém klubu Shelley’s. Účastnil se počátků revoluce britské taneční scény a dodnes stojí v jejím čele. V současné době je Dave Seaman plný energie, neboť tuší, že britská taneční scéna se vrací ke svým undergroundovým kořenům, a ze všech britských měst je cítit závan renesance taneční hudby.

Pro Davea byl loňský rok plný kreativních impulsů. Právě se chystá s Lukem Chablem vydat v pořadí druhou sérii svých Therapy mixů na labelu Renaissance. Jeho Group Therapy production se spojila se studiovou legendou Chadem Jacksonem, aby vytvořili skvělé remixy pro Scissor Sisters, Tears For Fears a Starsailor.

Hlavní předností tohoto špičkového Dje je jeho univerzální všestrannost: dokáže s lehkostí kličkovat mezi různými žánry, aniž by ztrácel svou výraznou hudební identitu. Ačkoliv po celém světě proslul jako undergroundový DJ, jako součást projektu Brothers In Rhythm, jejíž druhou polovinu tvoří geniální producent Steve Anderson, spolupracoval s mnohými mainstreamovými popovými interprety. Na počátku 90. let se Brothers In Rhythm proslavili několika klubovými hymnami jako „Such A Good Feeling“ a „Peace And Harmony“. Tyto hitovky se staly symbolem zlaté éry britské taneční hudby. Mimo jiné přilákaly ke spolupráci i Pet Shop Boys, kterým Brothers In Rhythm produkovali „Go West“, „Was It Worth It“ a „DJ Culture“.

V 90. letech se na scéně objevil progressive house, první čistě britská odnož tohoto hudebního stylu. Dave a jeho bývalý šéf z Mixmagu Nick Gordon Brown si společně založili label Stress Records, na které vydávali ranou tvorbu Sashi, Andyho Caty z Groove Armady a Johna Digweeda. Brothers In Rhythm se podařilo vydestilovat esenci vzniklou z amerických vlivů, britského dubu a evropského techna a vytvořit z ní nesmrtelné klasiky progresivního housu „The Mighty Ming“ a „Nasty Rhythm“ (pod jménem Creative Thieves). Remixovali skladby Davida Bowieho, Placeba, U2 , Alanis Morrisette, New Order, Blur a Stinga. Žádnému jinému projektu taneční scény se takto hluboce popovou a rockovou scénu v Británii doposud nepodařilo ovlivnit. Dave Seaman však zůstává Djskou hvězdou se záviděníhodnou mezinárodní pověstí a jeho odzbrojující anglický humor nedovoluje, aby mu sláva stoupla do hlavy.

A jak tvrdí samotný Dave Seaman: „Musí to být zábava, ale zároveň musíte respektovat, že hudba je umění a má svou hloubku a najít mezi jejím uměleckým a zábavným aspektem rovnováhu. Snažím se, aby byl tento étos patrný ze všech mých desek i Djských setů a aby hudba měla vlastní identitu i mimo její undergroundové proudy. „Acid house je mrtev, ať žije acid house!…Už je to tu zas…“

http://www.djdaveseaman.com/