. CZ . EN .

Julia

Zapomeňte na smýšlení o Rakousku jako o zemi, kde se lpí na tradicích, kde má všechno svůj řád, kde jsou všichni upjatí a mají nadhled a odstup. Julia tato nepsaná pravidla boří, jejich hudba je nezaškatulkovatelná, nedefinovatelná, pohybuje se od lehkých popových melodií až po tvrdé kytarové riffy, za které by se nemusela stydět ani třeba Metallica.

Skupina existující od roku 2000, hrající ve složení Koma (zpěv), Alex (basa), Sushi (bicí) a Karl (kytara), rozhodně nepatří mezi nováčky, pro letošní rok je již podruhé nominována rakouským rádiem FM4 (obdoba našeho Rádia 1) na nejlepší alternativní počin. Kromě toho hrává jako headliner letních festivalů a letos má milé privilegium: jejich song Beautiful (z desky Songs about decay) byl zvolen oficiální písní Mistrovství světa v ledním hokeji, které se konalo letos v květnu.

Julia nepřijíždí do České republiky poprvé. Už vloni na podzim si v Roxy zahrála jako support německých 4lyn. Kromě těch předskakovala i Beatsteaks nebo u západních sousedů oblíbeným Die Happy, kteří pravidelně hrávají na českých letních festivalech. Kromě toho však Julia pilně objíždí jak Rakousko, Německo a Švýcarsko. Nedávno své kvality Julia potvrdila při samostatném koncertu v Roxy, nyní vystoupí na scéně věnované nadějným kapelám a určitě bude patřit k vrcholům páteční noci.