. CZ . EN .

Tvyks

DJ Tvyks patří mezi nejoriginálnější české DJs. Svým osobitým stylem je vždy schopen na party vystihnout tu pravou atmosféru a pobavit tancechtivé publikum. Hraje všechny odrůdy house music (deep, disco, electro, electropunk, funky, groove, latino, new wave & tech house) a proto jeho sety obsahují velkou dávku energie. Za 11 let svého působení za gramofony vystupoval v řadě prestižních evropských klubů The Social (Londýn, UK), D! Club (Lausanne, CH) nebo L'An-Fer (Dijon, F). Spolupracoval s předním švédským producentem Hakanem Lidbo a jejich společný singl Norr/Východ vydal světově uznávaný britský label Paper Recordings.

Pokud hledáte pro svou party vyjímečný zážitek, tak vězte, že DJ Tvyks vám ho s přehledem může nabídnout.

DJ Tvyks se o hudbu zajímal od malička. Už na základní škole jakoby tušil, že dělat něco jiného je pro něj nemožné. Na přelomu 80. a 90. let doma ladil Radio Luxembourg a pravidelně i  česko-slovenskou stanici E+M, kde byl každou sobotu pořad o taneční hudbě. Až přišlo léto 1992 a Tvyks zabrousil na jednu z house parties v novém klubu Ubiquty ve Slovanském domě a ihned věděl, že přesně tuhle muziku by rád hrál. Netrvalo dlouho a začal si pořizovat desky. Počátkem roku 1993 už zkoušel mixovat a svou první akci odehrál na jaře Na Petynce.

Přes účinkování v tehdejších klubech Miš Maš, Na Petynce, Alfa, Barandovských terasách, KD Ládví a mnoha jednorázových prostorách se postupně dostal do klubů Radost FX a Roxy. V druhé polovině 90. let začíná více cestovat po českých a moravských klubech. V letech 1996 – 1997 se podílí na vzniku televizních pořadů Puls a Paskvil pro Českou televizi. Ovšem během pracovního vytížení postupně zjišťuje, že srdce ho táhne hlavně za gramofony, kam se posléze v létě 1997 vrací. Pro label Next Era připravil kompilaci House Party 6, která se stává jednou z nejprodávanějších v řadě.

V roce 1998 se částečně věnuje designu webových stránek pro agentury Lighthouse a D Smack U, do jejíž křídel zaplouvá a pod patronát si ho bere Martina Zahradníčková. Účastní se festivalu Jelení Příkop, akcí s Dieselem, Joshem Winkem atd. Společně s Dji Touchwoodem a Cubikem navštívil kluby v Berlíně a Rostocku.

Později v létě roku 1999 zakládá Martina Zahradníčková s Alenou Drahorovou novou agenturu Eastbase booking, kde se objevuje po boku DJs Trávy, Liquida A, Babe LN, Dys Martina a mnohých dalších. Navazuje vřelé vztahy s nově vzniknuvší kapelou Nana Zorin a autorsky se podílí na jejich prvním singlu 17:14 EP.

Na podzim 1999 začíná s Dys Martinem moderovat pořad French Connection na pražském Radiu 1, plzeňském Českém rozhlasu, moravském Radiu Jih a pardubickém Radiu Life. Na podzim se stává na nějaký čas rezidentem nového klubu Paradogs, kde měl svůj večírek s názvem Zona Disco. V Paradogsu se navíc rozbíhá party verze projektu French Connection a mezi hosty se objevují Bob Sinclar, Jerome, Didier a David Bowles. V lednu 2000 vyráží do francouzského klubu L'an-fer v Dijonu. V květnu 2000 připravil pro French Connection design webových stánek o něž zároveň pečuje coby webmaster.

Na jaře 2000 poprvé vystupuje v Karlových Lázních se zpěvačkou Darou Rolins, jejichž spolupráce nakonec vyústila ve společnou klubovku Suiit – Radost FX a Mecca, kde se mezi hosty objevují Hakan Lidbo, Elliot Eastwick a Martin Haberland. V létě 2000 vychází kompilace Dance Online Plus pro časopis Tripmag.

V zimě 2001 hraje Tvyks po boku Francouze Pat Hearta v lausannském D!Clubu a několik akcí odehraje i v podniku La Cantina v lyžařském centru v Chamonix. Na jaře 2001 Tvyks potkává talentovaného moravského producenta Borise Carloffa a společně skládají několik skladeb z nichž Kedluben Funk se na podzim 2001 objevila na kompilaci DJ Touch a pro album What's My Name zpěvačky Dary Rolins produkovali skladbu Feeling Free. V průběhu roku 2001 proběhlo Suiit turné s Darou Rolins po klubech v České Republice a na Slovensku. V září 2001 odlétá Tvyks hrát do Norska a ještě předtím se zastavuje na několik dnů ve stockholmském studiu Hakana Lidbo, kde s trumpetistou Alexem van Herdenem nahráli singl Norr/Východ. Singl nakonec vychází v dubnu 2002 u britského labelu Paperecordings.

V říjnu 2002 se na nějaký čas stará o východoevropskou podobu party populárního britského labelu Paperecordings pojmenované Robodisco a kde se mezi hosty objevili Hakan Lidbo, Ben Davis, Kenny Hawkes, Elliot Eastwick a Pat Heart.

Na podzim 2002 se Tvyks čím dál častěji objevuje po boku francouzského Dje Pat Hearta a začínají společně pracovat na studiovém projektu AfroGinger. První ovoce sklízí prací pro český projekt Palm Beat, jehož singl vyšel v květnu 2003 na skotském labelu Dis-Tracktion Records.

V březnu 2003 Tvyks opět vyráží do Stockholmu, kde několik dní pracuje s Hakanem Lidbo,  trumpetistou Alexem van Herdenem a Niko Bellotem a zároveň vystupuje v klubu Temperamento.

Během léta 2003 vystupuje na většině důležitých letních festivalů – Planet Roxy, Open Air Field, Summer of Love a Mácháč. Pracuje na designu webových stránek projektu Vivacity a zároveň i nové tvorbě studiového projektu AfroGinger.

Rok 2004 je pro Tvykse plodným z hlediska produkce. Počátkem roku přispívá skladbou House Music (All Night Long) na kompilaci Nightphunk. Na jaře se vypravuje hrát do Anglie kde vystupuje v londýnském klubu The Social a akci Lounge Originals v Canterbury. Několikrát se s úspěchem objevuje na Slovensku - Bratislava, Košice, Bánská Bystrica a Piešťany. A v létě se plnou parou vrhá do produkce nových skladeb, přichází spousta inspirace a díky ní skládá i svůj první vokální hit Borůvkový Koláč, který se objevuje na kompilaci Nová Krev 02 a slaví úspěchy u posluchačů Radia 1 a v hitparádě Solid Session Chart získává Nr. 1. V říjnu slaví společně s Dys-Martinem 5. let projektu French Connection. Před vánoci vyráží hrát do Vídně a úspěšný rok zakončuje hraním na silvestrovské party v Canterbury.

Začátkem roku 2005 zamíří do Litvy na akce RyRalio DJs, startuje hned dvě rezidentní party Wow! & Flash, navazuje spolupráci s bratislavských klubem Spojka. Od května dostává angažmá v nové brněnské stanici Radio Student 107 FM, kde má každých 14 dnů v pátek pořad Wow!. A zároveň pracuje na své sólové hudební produkci.

Tvyks si v uplynulých letech zahrál s mnoha DJs a kapelami světových jmen jako Hakan Lidbo, Sébastien Léger, Josh Wink, RyRalio, Ben Davis, Murray Richardson, Chris Duckenfield, DJ Gregory, Lottie, Bob Sinclar, Jori Hulkkonen, Sven Van Hees, Stanton Warriors, Lee Coombs, Terry Francis, Diesel, Elliot Eastwick, Miles Hollway, Erik Rug, Pat Heart, Martin Venetjoki, Supa DJ Dmitri, Nils Hess, Haris, Richard Sen, Deep, Zion Train, Mr. C & Shamen, Nick Warren, Darren Price, Clive Henry, 100% Isis, Daz Saund, J.P. a mnoha dalšími.

:: Diskografie

Singly
Nana Zorin - 17:14 EP /Open Idea - 08/1999/
Dara Rolins - Feeling Free (produced by DJ Tvyks & Boris Carloff) z alba What's My Name /Sony Music Bonton - 03/2002/
DJ Tvyks & Hakan Lidbo - Norr/Východ /Paperecordings - 04/2002/
DJ Tvyks - Wild East /Vivacity, CZ - 10/2003/ (cdr promo)
DJ Tvyks - House Music (All Night Long) /Vivacity, CZ - 02/2004/ (cdr promo)
Tvyks - Borůvkový Koláč /Vivacity, CZ - 09/2004/ (cdr promo)

Remix

Palm Beat - I Wanna Be A Pair (AfroGinger on a Donkey Remix) /Tracktion Records, UK, 2003/

Kompilace

House Party 6 - mixoval DJ Tvyks /Next Era - 08/1997/
Exit To Extasy - mixoval DJ Tvyks /Exit promo CD - 03/2000/
Dance Online Plus - mixoval DJ Tvyks /Tripmag - 07/2000/
House Positiva - kompiloval DJ Tvyks /Warner Music - 11/2000/

Zastoupen na kompilacích

DJ Touch (obsahuje skladbu Tvyks & Boris Carloff - Kedluben Funk) /Music Marketeers - 10/2001/
Splinter 5 (obsahuje singl DJ Tvyks & Hakan Lidbo - Norr/Východ) /Paperecordings - 10/2002/
House Party presents Lounge Party - Mixed by Hakan Lidbo & Niko Bellotto (obsahuje singl DJ Tvyks & Hakan Lidbo - Norr/Východ) /Next Era - 11/2002/
Clubmix - mixoval DJ Milan Kroužil (obsahuje singl DJ Tvyks & Hakan Lidbo - Norr/Východ) /Report - 12/2002/
Summer Of Love (Hezky česky) (obsahuje skladbu DJ Tvyks - Wild East) /BE - 10/2003/
Nightphunk FM (obsahuje skladbu DJ Tvyks - House Music (All Night Long) /Xmag, CZ – 02/2004/
Nová Krev vol.02 (obsahuje skladbu Tvyks - Borůvkový Koláč) /Xmag, CZ - 09/2004/
Solid Session (obsahuje skladbu Tvyks - Borůvkový Koláč) /Solid Session, CZ - 04/2005)

:: Oblíbené labely

Gomma, F-Communications, Output, Different, Great Stuff, Kompakt, Playhouse, XL Recordings, BPitch Control, 20:20 Vision, Disko B, King Size, Versatile, Classic, Soma, Turbo, NRK, Pigna, Solid, Soundslike, DFA, Kitsuné, Nova Mute

:: Zahraniční vystoupení

Velká Británie - Londýn (The Social), Canterbury (Lounge Originals @ Bizz)
Francie - Dijon (L'An-Fer), Chamonix (Cantina)
Švýcarsko - Lausanne (D! Club)
Rakousko - Vídeň (Ra'an, Hotkultur)
Litva - Vilnius (Connect), Kaunas (Grand Café)
Švédsko - Stockholm (Temperamento - Mosebacke)
Norsko - Trondheim (Sublime - Samfundet)
Německo - Berlín, Hamburg, Rostock (MS Stubnitz)
Slovensko - klubové akce a festivaly - Bratislava, Košice, Nitra, Povážská Bystrica...