. CZ . EN .

Ludovic Vendi (FR)

Francouzský DJ a producent Ludovic Vendi je muzikant tělem i duší. Pochází z muzikantské rodiny, už od malička se tedy mohl věnovat tomu, co ho nejvíc bavilo – tedy hudbě. Jeho otec byl a pianista, tím pádem učil svého syna hře na hudební nástroje. Starší bratr potom naučil Ludovice hrát na kytaru a díky tomu se stal Ludovic jako teenager členem pop rockové kapely, kde figuroval jako kytarista a zpěvák.

Později objevil kouzlo elektronické hudby a začal se věnovat produkci vlastních skladeb. Čím dál víc času trávil skládáním elektronické hudby, víc než kolik ho trávil po klubech. Čas od času se vypravil poslechnout si svoje oblíbené DJe jako byli třeba Steve Bug, James Holden, Miss Kittin, Luciano, Damian Lazarus. Jejich vystoupení ho inspirovala k tomu, že se rozhodl stát se DJem.

Jeho sety jsou pestrou cestou napříč všemi styly od deep techna až po minimal electro. Někdy jsou temné a hypnotické, jindy progresivní a groovy. Rád používá výkonné soundsystémy, aby vynikl každý detail jeho propracovaných setů.

První DJské vystoupení si odbyl v Le Klubu v Nice, který patří k nejlepším tamním klubům. Hrál i v Paříži, kde vystupoval v prestižním klubu Rex, Studiu 287, v La Scene, zahrál si v Německu v Hamburku, ve Španělsku v klubu Pacha, v Anglii v předních londýnských klubech a zavítal i do Venezuely.

Jako producent tvoří skladby spadající do škatulky od minimaxu po electro-funk a má tak svůj vlastní originální styl. Vybudoval si značnou reputaci a vydává na známých labelech jako Dirt Crew and Criminal (Německo), Waskids (Wordandsound),Gourmet (USA, Chicago). Jeho tracky hrají DJové jako Steve Bug, Sven Vath, Mr C, M.A.N.D.Y., Ralph Lawson, Luciano neboSilversurfer.

Jeho první EP mu vyšlo na předním francouzském labelu Dialekt, který je známý tím, že zde vydávají mladí talentovaní producenti. Se tímto EP sklidil nadšené ohlasy jak u hudebních kritiků, tak u kolegů DJů. Mnoho pozornosti si taky vysloužil díky svojí spolupráci s Johnjonem, majitelem labelu Criminal Records. Tracky Ludovice Vendiho si oblíbili i takoví lidé jako je Matthew Johnson nebo Luciano.

Ludovic rovněž produkuje hudbu společně s jiným francouzským DJem a producentem Antony Collinsem, spolu jsou známí jako Vibe Dealers. Jejich poslední track hrají taková DJská esa jako je Tiga, Tiefschwarz, John Dalback, Digitalism, Abe Duque, Phonique nebo Chloe.

Jednu Ludovicovu skladbu zařadil na CD francouzský časopis Trxs, který je považován za bibli pro všechny fanoušky nové neotřelé hudby. Jako DJ je Ludovic Vendi žádán po celém světě a hraje v těch nejlepších klubech a na těch nejlepších akcích.