. CZ . EN .

J.A.R

Od začátku devadesátých let platila skupina J.A.R., kterou založili rapeři OTA KLEMPÍŘ, VRTULNÍK MICHAEL V. a klávesista ROMAN HOLÝ, za rapové „věrozvěsty". Počínaje vynikajícím třetím albem MEIN KAMPFUNK (1997), se J.A.R., posíleni zpěvákem DANEM BÁRTOU, rozrostli na početný "big band" s hostující dechovou sekcí Splash Horns a k rapu přibyl ještě hutný funk.

Muzikantské jádro se spolu s DANEM BÁRTOU do značné míry překrývá s "paralelními" SEXY DANCERS, kteří letos sklidili tři ceny České hudební akademie.

Dlouho očekávaná dubnová novinka HOMO FONKIANZ přináší v osmnácti číslech další porci rapů, soulů, muzikantského "nářezu", černého humoru i nejedno překvapení: největším je hostování HELENY VONDRÁČKOVÉ na singlu BULHÁŘI (k níž natočil klip režisér F.A. Brabec).

Vedle ROMANA HOLÉHO, VRTULNÍKA MICHAELA V., OTY KLEMPÍŘE a DANA BÁRTY zde dále najdete kytaristu MIRKA CHYŠKU, bubeníka BADYHO ZBOŘILA, saxofonistu Františka Kopa, skvělou dechovou sekci SPALSH HORNa řadu dalších výborných instrumentalistů.

Album HOMO FONKIANZ vyšlo také jako limitovaná edice 3000 kusů v plechové krabičce.

NERVÁK

Téměř tři a půl roku čekali fandové na nové album populární funkové superskupiny J.A.R.

Album jménem Nervák se nahrávalo částečně v improvizovaném studiu domu U Sixtů na Staroměstském náměstí a ve zbrusu novém studiu Mi-Ste-Ri ve Svárově u Prahy.

Většina nových řízných pecek pochází z pera osvědčeného funketýra a producenta Romana Holého, ke kterému se několika skladbami přidal i šéf dechové sekce Splash Hornz Filip Jelínek. Za mixpultem usedl osvědčený Pavel Větrovec a též kytarista J.A.R. Miroslav Chyška. Většinu textů obstaral dvorní textař J.A.R. Oto Klempíř za přispění Michaela Viktoříka a Dana Bárty. Album Nervák bude plné překvapení, a to nejenom tím, že dělení frontmanů na rapery a zpěváka nyní víceméně splývá - Dan Bárta místy rapuje, Klempíř s Viktoříkem častěji zpívají. Pěvecký projev J.A.R. podpořil vokály i rapem Roman Holý. Ostré riffy kytar, tvrdé drajvy bubnů, štěky dechů, pevná basová linka a nový vokální projev tvoří harmonicky plastickou nahrávku, která příznivce kapely jistě potěší a pro ostatní posluchače bude nečekaným překvapením. Jarovské turné skupiny J.A.R. probíhá v době od 1.10.2002 do 17.11.2002, kde skupina představí svůj nový koncertní program. Turné vyvrcholí křtem desky 17.11. 2002 ve velkém sále Lucerny v Praze. Let’s go Nervák!


(h)Romek Holer - klapky, voc., kapelmajstr, zongora
Michael Viktořík - Vrtulník Majkl Ví. ; rap, costume the.signer
Oto Klempíř - Klempa – rap, tambourine aquamarine
Dan Bárta - Danek Bárteus - zpěv, (g)rap, ének
Mirek Chyška - Mireček Chýše – kytára solo, gitárok
Pavel Bady Zbořil - Tělo – bicí, dobok
Filip Jelínek - Many Two**- tromboniusz
Robert Balzar - Roberto Balzaro***- baszugitárok
Radka Kaspar - Úradek - saxopondok
František Kop - Fanda Odkop – saxopondok


DISKOGRAFIE:

Frtka (1992)
Mydli to (1995)
Mein Kampfunk (1997)
Homo Fonkianz (1999)
Nervák (2002)

http://www.rap.cz/