Hudba, která vás vezme vzhůru do oblak

Vzhůru Do Oblak

Nová alba: České objevy

Tento měsíc se urodilo hned několik skvělých alb od českých interpretů, které stojí za poslech. Kapela "Dukla" se po delší odmlce vrací s deskou plnou syrových kytar a melancholických textů. "Zrní" zase překvapují experimentálním zvukem a elektronickými prvky. A konečně "Anna" servíruje intimní folk s chytlavými melodiemi. Ať už je váš vkus jakýkoliv, v téhle záplavě novinek si určitě najdete něco, co vás chytne za srdce.

Světová scéna: Hity a trendy

Hudba je globální jazyk a hudební scéna se neustále vyvíjí. V posledních letech jsme svědky vzestupu latinskoamerické hudby, s umělci jako Bad Bunny a J Balvin, kteří dominují hitparádám po celém světě. K-pop, s hvězdami jako BTS, také pokračuje v dobývání světa a získává si miliony fanoušků. Zároveň se vrací obliba 80. let, s interprety jako The Weeknd a Dua Lipa, kteří čerpají inspiraci z synth-popu a disco hudby. Ať už je váš vkus jakýkoli, na světové hudební scéně si určitě najdete něco, co vás chytne.

Festivaly: Kam vyrazit za hudbou

Česká republika se v létě mění na jednu velkou hudební scénu. Ať už máte rádi rock, pop, indie, nebo elektroniku, festival pro vás se určitě najde. Mezi stálice patří Colours of Ostrava s pestrou směsicí žánrů a mezinárodní atmosférou. Rock for People v Hradci Králové zase láká na ostřejší kytarové riffy a energické koncerty. Pro fanoušky taneční hudby je tu Let It Roll, největší drum and bassový festival na světě. A pokud hledáte něco komornějšího, zkuste třeba festival Kefír s alternativní scénou a neotřelým programem. Nezapomeňte si včas koupit lístky, ať vám neuteče žádná hudební lahůdka!

Rozhovory: S hudebníky a kapelami

Vždycky mě zajímalo, co se děje v zákulisí hudebního světa. Jak vznikají písničky, co inspiruje umělce a jak se vyrovnávají s tlakem slávy. Proto jsem se rozhodla pro sérii rozhovorů s hudebníky a kapelami, které obdivuji. Chci se s vámi podělit o jejich příběhy, myšlenky a pocity. Doufám, že vám rozhovory přinesou nový pohled na hudbu a pomohou vám lépe pochopit svět, ve kterém se pohybují vaši oblíbení interpreti.

Recenze: Koncerty a hudební události

Koncertní scéna v Česku ožívá s příchodem teplejších dnů. Festivaly pod širým nebem lákají na pestrou škálu interpretů, od zavedených hvězd po nadějné talenty. Nedávno Prahu ovládli legendární The Rolling Stones, jejichž energie strhla publikum všech generací. Pro milovníky klasiky je tu festival Pražské jaro, nabízející špičkové orchestry a sólisty. Menší kluby zase dávají prostor alternativní scéně a experimentálním projektům. Ať už preferujete rock, pop, jazz nebo klasiku, v České republice si letos na své přijde každý hudební fanoušek.

Publikováno: 31. 05. 2024

Kategorie: hudba

Autor: Martin Fiala

Tagy: vzhůru do oblak | kultura