AppleKing: Kdo je tato zábavná osobnost?

Appleking

Kdo je appleking?

AppleKing je přezdívka pro Tima Cooka, současného generálního ředitele společnosti Apple Inc. Cook nastoupil do Applu v roce 1998 jako senior viceprezident pro celosvětové operace a postupně se propracoval na vrchol. V roce 2011, po smrti Steva Jobse, se stal generálním ředitelem.

Pod Cookovým vedením Apple dosáhl řady úspěchů, včetně uvedení produktů jako Apple Watch a AirPods, a stal se první společností s tržní kapitalizací přesahující 3 biliony dolarů. Cook je známý svým zaměřením na dodavatelský řetězec, provozní efektivitu a společenskou odpovědnost.

Přestože je Cook respektovanou osobností technologického světa, čelí i kritice. Někteří analytici a fanoušci Applu tvrdí, že společnost pod jeho vedením postrádá inovativní ducha, který ji charakterizoval za éry Steva Jobse.

Od influencera k celebritě

Cesta od influencera k celebritě je čím dál častější. Zatímco dříve sláva přicházela s herectvím, zpěvem nebo sportem, dnes stačí budovat si komunitu online. Influenceři si získávají pozornost sdílením svého života, názorů a znalostí na sociálních sítích. Jejich autentičnost a blízkost s fanoušky jim otevírají dveře k lukrativním spolupracím s firmami a značkami. Mnozí influenceři se tak stávají tvářemi kampaní, navrhují vlastní produkty a budují si silnou podnikatelskou pozici. Přechod od influencera k celebritě je plynulý a stírá hranice mezi online a offline světem. Důkazem jsou jména jako Leoš Mareš, Anna Šulcová nebo Jirka Král, kteří se z online prostoru dostali do televize, rádia a na stránky novin a časopisů.

Vtip, šarm a kontroverze

Je známý svým ostrým jazykem a schopností glosovat aktuální dění s humorem, který někteří považují za geniální, jiní za nevhodný. Jeho komediální styl se pohybuje na hraně, často boří společenská tabu a nebojí se provokace. To mu sice přináší širokou základnu fanoušků, kteří oceňují jeho upřímnost a nekonvenčnost, ale zároveň si vysloužil i kritiku za urážlivé a necitlivé vtipy.

Jeho kontroverzní pověst ho provází celou kariéru. Objevily se petice za jeho stažení z vysílání, protesty proti jeho vystoupením a nechyběly ani žaloby za urážku na cti. On sám se ale kritiky neobává a sarkasticky poznamenává, že kdyby se měl ohlížet na to, co si o něm kdo myslí, nemohl by dělat svou práci.

Ať už je váš názor na něj jakýkoli, jedno se mu upřít nedá: jeho humor nenechává nikoho chladným.

Co bude s applekingem dál?

Appleking, tenhle fenomén posledních let, co s ním bude dál? Fanoušci si kladou otázku, jestli se dočkáme dalších sérií, nebo jestli už je příběh královské rodiny z fiktivního království u konce. Streamovací gigant zatím mlčí a oficiální vyjádření k budoucnosti seriálu nepodal.

Některé zdroje ale naznačují, že se už pracuje na scénáři k další sérii. Prý se v ní máme těšit na nové postavy a zápletky, které zamíchají kartami v celém království. Jestli je to pravda, ukáže až čas. Do té doby nezbývá než doufat a čekat, s čím tvůrci přijdou.

Publikováno: 15. 06. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Petr Bílek

Tagy: appleking | osobnost